Resultat 2018
fredag 19 januari, Fäktning hos Ängby Fäktklubb i Åkeshov
Damer: 1.Helle Holmgren 2.Linda Karlander 3.Christina Gugg Hedblom 4.Thedal Gebremeskel 5.Jenny Ulvehed 6.Åsa Arrhen 7.Eva Lindqvist 8. Susann Nyberg 9. Eva G Qvarnström 10. Elsa Dzogovic
Herrar: 1.Thomas Åkerberg 2.Tönnes Graveley
lördag 17 februari, Skridskor ca x km vid Tranholmen
Damer: 1.Eva Lindqvist 6,03 2.Susann Nyberg 6,22 3.Stina Linden 6,46 4.Jenny Ulvehed 7,40 5.Åsa Arrhen 9,33 6.Eva G Qvarnström -
Herrar: 1.Niklas vanderShoot 4,53 2.Thomas Åkerberg 5,14 3.Magnus Karlander 5,21 4.Thomas Karlsson 5,53 5.Tönnes Graveley 10,13
tisdag 13 februari Längdskidåkning 1,7 km vid Ekebyhovsbacken
Damer: INSTÄLLT
Herrar: INSTÄLLT
torsdag 15 mars Bowling, 2 serier, hos Åkeshovs Bowling
Damer: 1.Elisabet Lilli DegenHanson 237p 2.Åsa Arrhen 187p 3.Ewa Modin 175p 4.Stina Linden 145p 5.Eva G Qvarnström 129p
Herrar: 1.Thomas Åkerberg 312p 2.Tönnes Graveley 278p 3.Thomas Karlsson 232p 4.Uffe Hanson 211p 5.Janne Terry Terfelt 185p
lördag 21 april Badminton i Bollhallen, Tappström
Damer: 1.Eva Lindqvist 2.Stina Linden 3.Åsa Arrhen 4.Eva G Qvarnström 5.Christina Gugg Hedblom
Herrar: 1.Tönnes Graveley 2.Thomas Karlsson 3.Per Hedblom
onsdag 16 maj Orientering 6 kontroller, Ekeröskogarna
Damer: 1.Eva Lindqvist 6k, 32,11min 2.Susann Nyberg 6k, 41,42min 3.Eva G Qvarnström 5k, 58,46min 4.Stina Linden 3k, 51,21min 5.Jenny Ulvehed 3k, 1,05,07 6. Helle Holmgren
Herrar: 1.Thomas Karlsson 6k, 28,17min 2.Thomas Åkerberg 6k, 42,02 3,Tönnes Graveley 6k, 43,04 min
torsdag 7 juni Varpa i Knalleborg
Damer: 1.Linda Kalander 5 segrar,25 poäng 2.Eva Lindqvist 3 s,18p 3.Susann Nyberg 2s,17p och Eva G Qvarnström 2s, 17p 5.Elisabeth Degen Hanson 2 s,15p 6.Christina Gugg Hedblom 1s, 12p 7. Susanne Zethraeus
Herrar: 1.Ulf Hanson 3s,15p 2.Tönnes Graveley 0s,7p
onsdag 15 & måndag 20 augusti, Minigolf på Kärsön
Damer: 1.Eva Lindqvist 47slag 2.Susann Nyberg 49slag 3.Susanne Zethraeus 51slag 3.Jenny Ulvehed 51slag 5.Stina Linde'n 54slag 6.Elisabeth Degen Hanson 55slag 6.Helle HOlmgren 55 slag 8.Eva G Qvarnström 56slag 9.Åsa Arrhen 68slag
Herrar: 1.Thomas Åkerberg 43slag 2.Tönnes Graveley 48slag 3.Thomas Karlsson 49slag 4.Magnus Karlander 55slag
måndag 11 september Terränglöpning 2,5 km i Ekebyhov,
Damer: 1.Eva Lindqvist 12,45min 2.Stina Linden 12,56min 3.Susann Nyberg 16.00min 4.Helle Holmgren 16,08min 5.Susanne Zethraeus 22,48min 6.Eva G Qvarnström 24,04min
Herrar: 1.Thomas Åkerberg 10,39min 2.Niklas vander Shoot 11,12min 3.Magnus Karlander 11,22min 4.Runar Silfur 12,32min 5.Thomas Karlsson 14,25min 6.Niklas Zethraeus 22,48min 7.Tönnes Graveley 30,43min
Lördag 29 september Bordtennis, i Ekerö Tennishall
Damer: 1.Eva Lindqvist 6segrar 2.Elisabeth LillI Degena Hanson 5segrar 3.Åsa Arrhen 3segrar 4.Stina Linden 3segrar 5.Helle Holmgren 2segrar 6.Jenny Ulvehed 1seger 7.Eva GQvarnström 0
Herrar: 1. Niklas Zethraeus 5segrar 2.Niklas vander Schoot 4segrar 3.Thomas Åkerberg 3segrar 4.Runar Silfur 2segrar 5.Magnus Karlander 1seger 6.Thomas Karlsson 0
söndag 21 oktober Frisbeegolf Kärsön
Damer: 1.Stina Linde'n 44kast och Eva Lindqvist 44kast 3.Jenny Ulvehed 51kast 4.Eva G Qvarnström 53kast 5.Åsa Arrhen 55kast 6.Susann Nyberg 65kast
Herrar: 1.Thomas Karlsson 40kast 2.Runar Silfur 42kast 3.Tönnes Graveley delvis
fredag 16 november Dart i Hembygdsgården
Damer: 1.Åsa Arrhen 2.Linda Karlander 3.Susann Nyberg 4.Susanne Zethraeus 5.Christina Gugg Hedblom 6.Stina Linden 7.Eva Lindqvist 8.Eva G Qvarnström 9.Lotta Welin 10.Jenny Ulvehed
Herrar: 1.Thomas Karlsson 2.Runar Silfur 3.Magnus Karlander 4.Tönens Graveley 5.Thomas Åkerberg 6.Giovanni Botta 7.Niklas Zethraeus 8.Niklas van der Schoot 9.Per Hedblom
2018: Totalsegrare Herrar: Thomas Åkerberg och Damer: Eva Lindqvist '
Resultat i respektive deltväling 2017
2017: Totalsegrare Herrar: Tönnes Graveley och Damer: Eva Lindqvist
2016: Totalsegrare Herrar:Thomas Åkerberg och Damer: Christin Sabelström
Resultat i respektive deltävling 2016
2015: Totalsegrare Herrar Thomas Åkerberg och Damer Maria van der Schoot
Resultat i respektive deltävling 2015
2014: Totalsegrare herrar Magnus Karlander och damer Maria van der Schoot
Resultat i respektive deltävling 2014
2013: Totalsegrare herrar Robert Holmgren och damer Helene Holmgren
Resultat i respektive deltävling 2013
2012: Totalsgerare herrar Robert Holmgren och damer Linda Karlander
Resultat i respektive deltävling 2012
2011: Totalsegrare herrar Magnus Karlander och damer Linda Karlander.